Přeskoč navigaci


 Hospodaření energií 

Oblast:  OBCHOD ENERGIÍ |  ELEKTŘINA |  ROPA |  ZEMNÍ PLYN |  TEPLO |  PEVNÁ PALIVA |  BIOMASA |  VODA |  OZE |  NZE |  REGULACE |  KNIHOVNA |  BUDOVY |  KONFERENCE |  PREZENTACE |  VOLNÁ MÍSTA

Místo pro reklamu partnera
   
 
 
   
 
 

 
Přihlášení (Nový účet)
 
 
Jméno:
Heslo:
 


OBCHOD ENERGIÍ

UPOZORNĚNÍ ENERGETICKÉHO REGULAČNÍHO ÚŘADU OBČANŮM ČR
Vážení spoluobčané. energetičtí auditoři Vám doporučují být opatrní při změnách dodavatele paliv a energie. Důkladně je třeba přečíst obchodní podmínky zejména co se týká sankcí. Při výběru nového dodavatele Vám zodpovědně poradí Energetičtí auditoři MPO
 

Inteligentní elektroměry v domácnostech
Obyvatelé v Praze budou mít hlídané spotřeby elektřiny přímo dodavatelem elektřiny. Nové elektroměry montuje od r. 2007 pražská energetika svýmk zákazníkům. Otázkou zůstává zda zákazníkům také poradí jak ušetřit strejně dobře jako energ. auditor.
 

$ ELEKTRONICKÉ KALKULAČKY CEN ENERGIE
Kde zjistit ceny energie a kdo je má nejlevnější? Tuto otázku si jistě klade téměř každý občan ČR. V článku uvádíme souhrnné informace o elektronických kalkulačkách, kde je najdete a zda lze na jejich výpočty spoléhat.
 

$ ELEKTRONICKÉ KALKULAČKY VÝPOČET PROUDU HLAVNÍHO JISTIČE

Změna dodavatele elektřiny a plynu = finační ztráty zákazníků
Že změna dodavatele nemusí vždy být tou správnou volbou svědčí úpozornění ERU z 08/2011. Úspora pěněz ve výši 3-8% z poloviny celkové fakturované částky je jistě lákavá, ale mnozí zapomínají na komplikace, které z toho mohou vyplynout.
 

Vláda rozhodla o zdražení elektřiny na rok 2011
Podle vlády zveřejněného v polovině října 2010 by zdražení elektřiny pro firmy i domácnosti v roce 2011 nemělo průměru činit více než 5,5%. Tato pozitivní zpráva jistě potěší všechny spotřebitele elektřiny příspívajících na zisky podnikatelům s OZE.
 

Vybírejte dodavatele plynu podle ceny - CENOVÝ ŽEBŘÍČEK DODAVATELŮ PLYNU (2 Q 2010)
každý odběratel má zájem nakupovat zemní plyn (ZP) pokud možno co nejlevněji. Vzhledem k nepřehlednosti na trhu portál infoenergie.cz připravil pro své čtenáře žebříček stanovující pořadí plynárenských společností z pohledu konečné ceny ZP.
 

Německá firma zdražuje českým domácnostem plyn
a to již od čtvrtka 1.7. 2010 v průměru o + 5%. Je to další finanční zatížení mnohých českých rodin, které již drtí vysoké měsíční platby za bydlení ve výši 8 až 10 tis. Kč měsíčně což je cca 40% z průměrného platu.
 

$ Daně a cena elektřiny ze slunečních elektráren po roce 2010
Infoenergie dostává mnoho dotazů proč a co musí platit vlastník fotovoltaické elektrárny. V článku uvádíme souhrný přehled o požadavcích legislativy na účetnicví a přehled daní pro provozovatele slunečních elektráren.
 

Dotace programu Zelená úsporam (Zelená úspora) pozastaveny
Rozhodnutím Ministerstava životního prostředí byl dne 24. srpna 2010 v 15:00 hodin přerušen příjem žádostí o dotaci v programu Zelená úsporám pro panelové domy.
 

Jak nejrychleji a s nejvyšším ziskem vybrat nového dodavatele elektřiny?
Již během 30 minut až 1 hodiny (po předchozí dlouhodobé přípravě) mohou ministerstva, obce, města , bytová družstva, právbnické osoby i další skupiny odběratelů získat dodávku silové elektřiny až o 29% levněji než doposud. informace viz článek.
 

Dodavatelé elektřiny a jejich charakteristiky
Vyberte si dodavatele paliv a energie podle stručné charakteristiky k r. 2010
 

Integrace spotových trhů s elektřinou v ČR a zavedení euro pro účely vyhodnocení a vypořádání spotového denního trhu Operátora trhu s elektřinou.
článek obsahuje základní informace o změnách ochodu s elektřinou připravovaných na rok 2009 Operátorem trhu s elektřinou.
 

Bude v ČR až o 30% levnější energie?
22.4.2010 - ČSSD před volbami trvrdí, že vytvoří nový superregulační úřad, který sníží cenu energie až o 30% v nejbližšším období. Připomeňmesi, že jako první přišel s touto myšlenkou bývalý ministr Čunek.
 

Oprávněnost výše cen elektřiny posoudí speciální komise
Pracovní setkání setkání ministra energetiky, průmyslu a obchodu ČR Ing. Martina Římana se zástupci velkých energetických společností, Hospodářskou komorou ČR, Energetickým úřadem rozhodlo pro stanovení komise, která bude posuzovat tvorbu cen elektřiny
 

"Šrotovné" za elektrospotřebiče
Zatím co parlament v dubnu 2009 diskutuje o tom, zda zavede šrotovné na auta, dva největší dodavatelé elektřiny přispívají na nákup nových, úspornějších elektrospotřebičů a to ČEZ 1000 korunami a E.ON 500 korunami.
 

Zdraží povinost zřízení věcných břemen energetických sítí ceny paliv a energie
Povinnost energetických firem zanést zpětně vedení distribučních sítí jako věcná břemena do katastru nemovitostí, vyplývající z novely r.2009 energetického zákona č.458/2000 Sb. by mohla zvýšit podle dodavatelů energií ceny pro konečné spotřebitele.
 

Výsledky českého předsednictví EU (1.1 až 30.6. 2009)v energetice
Česká republika předsedala poprvé všem státům struženým v Evropské Unii (EU) poprvé v první polovině roku 2009. Co vše se podařilo dosáhnout v oblasti energetiky za českého předsednictví uvádí následující článek.
 

První privátní dodavatel elektřiny je bez proudu
Firma Morávia Energo je jednou z největších firem (po čezu,pražské energetice a eonu dodávajících elektřinu konečným zákazníkům) byla jednou s prvních firem, která, po zprivatizování jednotné elektrizační soustavy, začadala odběratelům el. prodávat
 

Slovensko rázně řeší nárůst cen energií pro obyvatelsvo
Cena energií na Slovensku je podstně vyšší než v ČR a třetí nejvyšší ( z 27 zemí EU). ČR je v žebříčku cen na 11 místě. Slovenská vláda proto uvažuje o radikálním řešení pro obyvatelstvo nepříznivé situace.
 

Tarif COMFORT ČEZ a.s. finanční přínos nebo ztráta českým domácnostem?
ČEZ připravil jednoduchý trik, kterým vydělá stovky miliónů ročně. Ty pochopitelně nevytáhne z nikoho jiného než z občanů České republiky. Trik je velice jednoduchý.
 

Ekologická daň prodraží provozní náklady škol a dalších statisíců budov v ČR
Od 1.ledna 2008 zákon č. 261/2007 Sb., zavádí novou tzv. ekologickou daň pro malospotřebitele a velkospotřebitele plynu, která činí 30,60 Kč za každou odebranou 1 MWh zemního plynu. Tuto daň zaplatí ti zákazníci, kteří veškerou spotřebu
 

Ekokolgické daně zvýší náklady domácnostem na venkově až o 15%
Ekologická daň je součástí zákona č. 261/2007 o stabilizaci veřejných rozpočtů. Podle tohoto zákona vláda zvýhodňuje jako nejekologičtější zdroj energie zemní plyn a znevýhodňuje vytápění tuhými palivy.
 

Německý energetický gigant E.ON vítězí u soudu nad českými obcemi
Devět obcí z Českomoravské vysočiny se v soudní síni českobudějovického soudu postavilo proti energetickému koncernu E.ON. Nelíbilo se jim, že za vyvlastnění podílů v dřívější Jihomoravské energetice a.s. obdržely málo peněz. Soud argumenty neuznal
 

Cena energií závratně stoupne i v příštím roce 2008
Již více než 15 let se cena paliv, energie i vody periodicky meziročně zvyšuje. Výjimkou není ani rok 2008.Pokud budou občané chtít platit za provozní náklady stejné peníze jako v loňském roce musí snížit spotřebu elektřiny přibližně o 10%,plynu o10%
 

Václav Klaus - prezident ČR podporuje výrobu elektřiny v základních elektrárnách
Dne 28. října 2007 ve svém projevu u příležitosti oslav rozpadu rakousko-uherské monarchie a vzniku československé republiky preziident České republiky Václav Klaus podpořil výrobu elektřiny v jaderných elektrárnách.
 

Zvýší se dramaticky cena elektřiny v roce 2008?
V loňském roce vznikla v ČR energetická burza. Očekávalo se, že cena elektřiny by měla stagnovat nebo se snížit. Ale nestalo se tak. Elektřiny je na celosvětovém trhu spíše nedostatek
 

Výrobce elektřiny ČEZ-plánuje výstavbu a obnovu elektráren za cca 100 000 mil.Kč
Komplexní obnova uhelných elektráren a budování nových zdrojů je klíčovým krokem zajištění energetické bezpečnosti a soběstačnosti ČR ve spotřebě elektřiny.Statisticky je totiž prognózováno, že v ČR v roce 2020 bude ročně chybět přibližně 30 TWh el
 

Zdraží energetická burza nájmy, výrobky a služby?
Blíží se termím otevření energetické burzy v Praze, který se předpokládá k polovině července r. 2007. Tato burza byla zřízena zejména z důvodu větší transparentnosti tvorby ceny elektřiny a k usnadnění přístupu zahraničních obchodníků k levné české
 

O energetickou burzu a prodejní ceny elektřiny v ČR vyšší o 15% , se zajímá evropská komise.
Energetická burza nastavila pro první krůčky začátku obchodování s elektřinou jako Pevnou část kontraktu na dodávky elektřiny pro rok 2008 zafixuje na cca 50,4 EUR/MWh (kurs 28,35Kč/EUR) 12.7.2008) 1430 Kč/MWh. Cena elektřiny pro rok 2008 byla
 

Pražská energetická burza zahajuje svoji činnost
Od 17.června 2007 zahájila 1 a jediným obchodem svojí činnost česká Energetická burza PRAHA. Tak jak se dalo očekávat 1 obchod realizovala firma ČEZ, která nakoupila na energetické burze svojí vlastní produkci na měsíc říjen ve výši: 3 725 MWh za
 

ELEKTŘINA

Slovensko rázně řeší nárůst cen energií pro obyvatelsvo

Program SAZBY

Příjmy a ceny elektřiny v EU

DODAVATELÉ ELEKTŘINY

ČEZ ODMÍTÁ STANOVISKO ÚOHS

více..

VODA

Překoná cena vody v Čechách hranici 100Kč za kubík?

PLYN

Bude Česká republika nakupovat ?německý? zemní plyn?

Je výhodné pro odběratele, že dodavatelé plynu umožňují zákazníkům realizaci vlastních odečtů?

Kdo je hlavním dodavatelem zemního plynu pro český průmysl, domácnosti a ostatní spotřebitele?

Nákupní cena plynu se v r. 2007 sníží. Je třeba zateplovat?

NĚKTERÉ ZEMĚ BÝVALÉ 15 PŘIPRAVUJÍ SAMOSTATNÝ PROJEKT NA PŘÍVOD PLYNU Z RUSKÝCH TĚŽEBNÍCH OBLASTÍ

Němečtí obyvatelé mají oporu v legislativě proti nárůstu cen zemního plynu

Odečty plynu svépomocí

Třicetileté zabezpečení dodávek plynu do ČR

V roce 2005 se očekává dramatické zdražení plynu a to až o jednu čtvrtinu loňských cen

Výrazné slevy na nákup plynu pro osoby ZTP v roce 2007

Vyprodává vláda ČR postupně své energetické hospodářství?
Dne 19.3. 2007 vláda ČR schválila záměr prodat sedmiprocetní podíl akcií, které vlastní stát v ziskové firmě ČEZ. Tímto krokem se sníží stávající většinový podíl státu 67,6% akcií energetické společnosti na 60,6% hranici.
 

Vznikne v ČR občanské hnutí za levnější elektřinu?
Cena elektřiny neutěšeně roste od roku 1990 a to i přes to že její spotřeba dramaticky nesnižuje. Spíše, například v domácnosterch spolu s jejich revolucí v elektrifikaci
 

Cena elektřiny v Kanadě
Na prahu 21 století jsou často v médiích uveřejňovány informace o změnách cen paliv, energie a vody v ČR. Nejčastějším argumentem při změně ceny
 

Je Česká republika vystavena studené válce formou tunelování energetiky ?
Média nás každý den upozorňují na vytunelování různých bank, fondů, firem, ale nikdy nikdo nečetl o tunelování energetiky. I když je energetika pro obyvatelstvo životně důležitá
 

  Poslední aktualizace: 31.1.2008 14:35
Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na
infoenergie@azol.cz
® Henergie 17.12.2004