Přeskoč navigaci


 Hospodaření energií 

Oblast:  OBCHOD ENERGIÍ |  ELEKTŘINA |  ROPA |  ZEMNÍ PLYN |  TEPLO |  PEVNÁ PALIVA |  BIOMASA |  VODA |  OZE |  NZE |  REGULACE |  KNIHOVNA |  BUDOVY |  KONFERENCE |  PREZENTACE |  VOLNÁ MÍSTA

Místo pro reklamu partnera

 
Přihlášení (Nový účet)
 
 
Jméno:
Heslo:
 
Energ. průkaz a audit

Kdo a za jakých podmínek je povinen zpracovat energetický audit?

Podmínky pro zpracování EA se řídí zákonem 406/2000 Sb. o hospodaření energií a vyhláškou 213/2000 Sb.

Zpracování energetického auditu je povinné pro právnické a fyzické osoby s výjimkami uvedenými v § 10 zákona 406/2000 Sb. pokud celkové součty spotřeby energie např. Zemního plynu, elektřiny pro jednotlivé organizace a osoby mají limity uvedené v následující tabulce:

Parametr Hodnota Jednotka
Organizační složky státu, organizační složky krajů a obcí a příspěvkové organizace 1 500 a více GJ/rok
Fyzické a právnické osoby 35 000 a více GJ/rok

Pokud je celková spotřeba energie v budově nižší než 700 GJ energetický audit se ze zákona pro danou budovu nemusí realizovat.
Nicméně pokud má vlastník takovéto budovy zájem šetřit vlastní peníze při nákupu energií nebo instalovat energeticky úsporné zdroje doporučuje se energetický audit pro budovu zpracovat.

Pro přepočet je možné použít následující program:

Výpočet spotřeby energie pro realizaci energetického auditu


Diskuze: Kdo a za jakých podmínek je povinen zpracovat energetický audit?
Diskuze neobsahuje žádné příspěvky.

  Poslední aktualizace: 24.5.2006 17:07
Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na
infoenergie@azol.cz
® Henergie 19.11.2004