Přeskoč navigaci


 Hospodaření energií 

Oblast:  OBCHOD ENERGIÍ |  ELEKTŘINA |  ROPA |  ZEMNÍ PLYN |  TEPLO |  PEVNÁ PALIVA |  BIOMASA |  VODA |  OZE |  NZE |  REGULACE |  KNIHOVNA |  BUDOVY |  KONFERENCE |  PREZENTACE |  VOLNÁ MÍSTA

Místo pro reklamu partnera

 
Přihlášení (Nový účet)
 
 
Jméno:
Heslo:
 
AktualityAktuality

Víte kde ušetřit peníze?

Termosnímek 1
Termosnímek 1
 

Na obr. je zřetelně vidět rozdíl mezi kvalitní

 a nekvalitní(z hlediska izolace) stavebních

 konstrukcí. Konstrukce v pravo od 2NP.

 je kvalitnější

Zima 2013-2014 již ťuká na dveře, v domácnostech i průmyslových a dalších typech budov se začíná topit.

Nic nás již nepřekvapí na tom, že cena paliv se opět zvedá. Dodavatelé paliv  se předhání v nabídkách  slev

 

Ale nejen levnější cenou můžete ušetřit.

 Právě zimní období je vhodná doba na zjištění kolik peněz uniká  z budovy bez užitku do okolí.   Tuto finanční ztrátu z rodinných rozpočtů i účtů podnikatelů pomáhá rychle odhalit  TERMOVIZNÍ  MĚŘENÍ.

 

Jedná se o diagnostickou metodu, které porozumí i laik neboť  červená barva na snímku budovy znamená  velký únik tepla z budovy, tmavě modrá znamená, že ztrácíme jen málo peněz z dodaného množství energie do budovy.

 

 

Provedená měření  jsou jasným signálem pro majitele objektů, aby před příští zimou zjištěné závady odstranili a tak ušetřili, mnoho peněz.  

 

Co ještě můžete termovizním měření získat?

Odhalení  ztrát tepla z neobydlených místností, vady materiálu,   odhalení prasklin  zdí skrytých pod omítkou a podobně.   

Termokamera pomůže také odhalit špatně izolované zdroje tepla a teplé vody (bojlery) rozvody  tepla  v nevytápěných místnostech.  Měření termokamerou pomůže i v oblastech elektroinstalací,  kdy může pomoci odhalit  neutažený spoj například na půdě, v jehož místě vzniká nebezpečné teplo, které může způsobit požár.  

 

A kolik peněz lze ušetřit?

Při dobře realizovaném návrhu na opatření  navržených  energetickými auditory  a na základě precizně provedené diagnostiky budov lze ušetřit až 30% nákladů na vytápění budov.

 

Ale kde získat peníze na navržená  komplexní opatření? 

Peníze získané půjčkou,můžete splácet  i s dosažených úspor energie.  Nebo můžete požádat o státní podporu pokud je zrovna  vypsán  podpůrný dotační program. 

 

Praktickou stránku snímkování objektů termokamerou oceňují  a doporučují také  energetičtí auditoři např. Ing. Pavel Juda říká:  "Snímkování termokamerou je jednou z metod, jak poměrně snadno, relativně spolehlivě  za přiměřené náklady  odhalit slabá místa, kterými uniká teplo z  budovy nebo bytu do okolí." a pro infoenergii.cz  dodává :  "Termokamera odhalí jak  zjevné vady v konstrukci způsobené například vlhkostí, špatně zvoleným materiálem a konstrukcí nebo nekvalitní prací řemeslníků, tak i  bezpečně  zjistí nadměrný únik tepla" .

 

Energetičtí auditoři  zájemcům o zjištění  energetických rezerv doporučují ,  aby tepelné snímkování  termokamerou  prováděli a vyhodnocovalï pouze  vyškolení, zkušení odbornícina oblast hospodaření energií . 

Aby byly  výsledky měření objektivní, musí být prováděno zásadně jen v určitou dobu. Nejoptimálnějí  období pro měření  je  zima, kdy  hodnoty teplot  klesají pod nulu.  

 

Důležité je, aby při měření na měřené konstrukce nedopadaly sluneční paprsky a proto se důležitá měření realizují za šera nebo  za tmy.  Před měřením je důležité aby místnosti v domě byly vytopeny na obvyklé teploty  doporučené v normě pro vytápění. Pokud nebudou dodrženy tyto hlaní zásady měření  termovizí  může dojít ke  zkreslení výsledků.

 

Jaká je cena za měření termokamerou?

 

Pro RD se cena pohybuje od 2 900 Kč  + cena za dopravu,  případně cena práce   techniků na místě měření.   Za tuto minimální cenu zákazník získá 2  až 4  termovizní snímky  budovy.   Pokud je třeba snímků více nebo zákazník požaduje zprávu z měření  cena se stanovuje dohodou.

 

Závěrem lze konstatovat, že termovizní měření je velmi účinná metoda, která pomůže zjistit největší Ztráty peněž z našich peněženek. 

 

Podle výsledků se pak  stavebník může zaměřit při zateplování budovy pouze na opravdu slabá místa  a tím  ušetřit investiční peníze i  náklady na nákup paliv a energie. Spolu s dalšími opatřeními například volba správného dodavatele paliv  a energie  lze ušetřit mnoho peněz.

 

Pokud potřebujete stavební posudky lze doplnit zprávu z měření odborným posudkem soudních znalců z VUT.  

 

Pro objednání  termovizního měření se obracejte na  adresu redakce infoenergie.cz 739 907 778 

 


Diskuze: Víte kde ušetřit peníze?
Diskuze neobsahuje žádné příspěvky.

  Poslední aktualizace: 28.11.2013 19:33
Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na
infoenergie@azol.cz
® Henergie 30.5.2008